- Loyal
- 281152X/281266X
281152X/281266X Bearing | Loyal
| 281152X/281266X interchange Gamet 281152X/281266X | |
| 281152X/281266X cross reference Gamet 281152X/281266X | |
| 281152X/281266X Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 281152X/281266X |
| D | 266,7 mm |
| d | 152,4 mm |
| T | 66,67 mm |
| B | 74 mm |
| C | 47,62 mm |
| r | 3 mm |
| F | 19,05 mm |
| R | 7 mm |
| Da | 234 mm |
| da | 182 mm |
| Weight | 11,765 Kg |
| Size (mm) | 152.4x266.7x66.67 |
| Width (mm) | 66,67 |
| Bearing number | 281152X/281266X |
| Bore Diameter (mm) | 152,4 |
| Outer Diameter (mm) | 266,7 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



281152X/281266X PDF download