- Loyal
- 281152X/281254XH
281152X/281254XH Bearing | Loyal
| 281152X/281254XH interchange Gamet 281152X/281254XH | |
| 281152X/281254XH cross reference Gamet 281152X/281254XH | |
| 281152X/281254XH Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 281152X/281254XH |
| E | 47,34 mm |
| H | 11,11 mm |
| R | 7 mm |
| L | 12 mm |
| d | 152,4 mm |
| D | 254 mm |
| T | 155 mm |
| C | 116,9 mm |
| J | 265,1 mm |
| F | 19,05 mm |
| G | 30,16 mm |
| da | 182 mm |
| Weight | 25,6 Kg |
| Size (mm) | 152.4x254x155 |
| Width (mm) | 155 |
| Bearing number | 281152X/281254XH |
| Bore Diameter (mm) | 152,4 |
| Outer Diameter (mm) | 254 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



281152X/281254XH PDF download