- Loyal
- KLM67044C/KLM67010C
KLM67044C/KLM67010C Bearing | Loyal
| KLM67044C/KLM67010C interchange Timken KLM67044C/KLM67010C | |
| KLM67044C/KLM67010C cross reference Timken KLM67044C/KLM67010C | |
| KLM67044C/KLM67010C Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KLM67044C/KLM67010C |
| D | 59,131 mm |
| d | 30 mm |
| B | 16,7 mm |
| Size (mm) | 30x59.131x16.7 |
| Width (mm) | 16,7 |
| Bearing number | KLM67044C/KLM67010C |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 59,131 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



KLM67044C/KLM67010C PDF download