- Loyal
- 22330 KCW33+AH2330
22330 KCW33+AH2330 Bearing | Loyal
| 22330 KCW33+AH2330 interchange Loyal 22330 KCW33+AH2330 | |
| 22330 KCW33+AH2330 cross reference Loyal 22330 KCW33+AH2330 | |
| 22330 KCW33+AH2330 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22330 KCW33+AH2330 |
| d | 150 mm |
| D | 320 mm |
| B | 108 mm |
| C | 108 mm |
| d1 | 135 mm |
| B1 | 5 mm |
| B2 | 24 mm |
| Weight | 40,6 Kg |
| Size (mm) | 150x320x108 |
| Width (mm) | 108 |
| Bearing number | 22330 KCW33+AH2330 |
| Bore Diameter (mm) | 150 |
| Outer Diameter (mm) | 320 |
| (Grease) Lubrication Speed | 1000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 1270 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1760 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



22330 KCW33+AH2330 PDF download