- Loyal
- T200A
T200A Bearing | Loyal
| T200A interchange Fersa T200A | |
| T200A cross reference Fersa T200A | |
| T200A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | T200A |
| D | 109,538 mm |
| d | 50,8 mm |
| Size (mm) | 50.8x109.538x22.225 |
| Width (mm) | 22,225 |
| Bearing number | T200A |
| Bore Diameter (mm) | 50,8 |
| Outer Diameter (mm) | 109,538 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



T200A PDF download