- Loyal
- SV 6202 ZZST
SV 6202 ZZST Bearing | Loyal
| SV 6202 ZZST interchange KOYO SV 6202 ZZST | |
| SV 6202 ZZST cross reference KOYO SV 6202 ZZST | |
| SV 6202 ZZST Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SV 6202 ZZST |
| D | 35 mm |
| d | 15 mm |
| B | 11 mm |
| C | 11 mm |
| r | 0,6 mm |
| Size (mm) | 15x35x11 |
| Width (mm) | 11 |
| Bearing number | SV 6202 ZZST |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
| Basic dynamic load rating (C) | 7,65 kN |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



SV 6202 ZZST PDF download