- Loyal
- SV 609 ZZST
SV 609 ZZST Bearing | Loyal
| SV 609 ZZST interchange KOYO SV 609 ZZST | |
| SV 609 ZZST cross reference KOYO SV 609 ZZST | |
| SV 609 ZZST Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SV 609 ZZST |
| D | 24 mm |
| d | 9 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| r | 0,3 mm |
| Size (mm) | 9x24x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | SV 609 ZZST |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
| Basic dynamic load rating (C) | 3,35 kN |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



SV 609 ZZST PDF download