- Loyal
- RNA4911TT
RNA4911TT Bearing | Loyal
| RNA4911TT interchange NSK RNA4911TT | |
| RNA4911TT cross reference NSK RNA4911TT | |
| RNA4911TT Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNA4911TT |
| D | 80 mm |
| C | 25 mm |
| Fw | 63 mm |
| r min. | 1 mm |
| Weight | 0,26 Kg |
| Size (mm) | 63x80x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | RNA4911TT |
| Bore Diameter (mm) | 63 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
| Basic dynamic load rating (C) | 47,5 kN |
| Basic static load rating (C0) | 76 kN |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



RNA4911TT PDF download