- Loyal
- RCJTY7/8
RCJTY7/8 Bearing | Loyal
| RCJTY7/8 interchange INA RCJTY7/8 | |
| RCJTY7/8 cross reference INA RCJTY7/8 | |
| RCJTY7/8 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RCJTY7/8 |
| d | 22,225 mm |
| V | 70,993 mm |
| U | 38,811 mm |
| A | 27,508 mm |
| B | 34,112 mm |
| H | 124,993 mm |
| J | 99,009 mm |
| L | 70,993 mm |
| N | 11,506 mm |
| A1 | 11,989 mm |
| A2 | 18,999 mm |
| Thread (Q) | 1/8 NPT |
| Bearing number | RCJTY7/8 |
| Bore Diameter (mm) | 22,225 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



RCJTY7/8 PDF download