- Loyal
- 02876/02820
02876/02820 Bearing | Loyal
| 02876/02820 interchange ISO 02876/02820 | |
| 02876/02820 cross reference ISO 02876/02820 | |
| 02876/02820 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 02876/02820 |
| D | 73,025 mm |
| d | 31,75 mm |
| T | 22,225 mm |
| B | 22,225 mm |
| C | 17,462 mm |
| a | 3,8 mm |
| Size (mm) | 31.75x73.025x22.225 |
| Width (mm) | 22,225 |
| Bearing number | 02876/02820 |
| Bore Diameter (mm) | 31,75 |
| Outer Diameter (mm) | 73,025 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



02876/02820 PDF download