- Loyal
- 4609-2AC2RS
4609-2AC2RS Bearing | Loyal
| 4609-2AC2RS interchange CYSD 4609-2AC2RS | |
| 4609-2AC2RS cross reference CYSD 4609-2AC2RS | |
| 4609-2AC2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 4609-2AC2RS |
| D | 64 mm |
| d | 45 mm |
| B | 20 mm |
| C | 20 mm |
| Size (mm) | 45x64x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | 4609-2AC2RS |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
| Outer Diameter (mm) | 64 |
| Basic dynamic load rating (C) | 18 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



4609-2AC2RS PDF download