- Loyal
- X33024/Y33024
X33024/Y33024 Bearing | Loyal
| X33024/Y33024 interchange Timken X33024/Y33024 | |
| X33024/Y33024 cross reference Timken X33024/Y33024 | |
| X33024/Y33024 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | X33024/Y33024 |
| D | 180 mm |
| d | 120 mm |
| T | 48 mm |
| B | 48 mm |
| C | 38 mm |
| R | 2,5 mm |
| r | 2 mm |
| Size (mm) | 120x180x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | X33024/Y33024 |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



X33024/Y33024 PDF download