- Loyal
- 51407
51407 Bearing | Loyal
| 51407 interchange NTN-SNR 51407 | |
| 51407 cross reference NTN-SNR 51407 | |
| 51407 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 51407 |
| D | 80,000 mm |
| d | 35,000 mm |
| H | 32,000 mm |
| Size (mm) | 35x80x32 |
| Width (mm) | 32,000 |
| Bearing number | 51407 |
| Bore Diameter (mm) | 35,000 |
| Outer Diameter (mm) | 80,000 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



51407 PDF download