- Loyal
- 244234X/244327XP
244234X/244327XP Bearing | Loyal
| 244234X/244327XP interchange Gamet 244234X/244327XP | |
| 244234X/244327XP cross reference Gamet 244234X/244327XP | |
| 244234X/244327XP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 244234X/244327XP |
| C | 90,24 mm |
| L | 12 mm |
| S | 51,12 mm |
| R | 6 mm |
| d | 234,95 mm |
| D | 327,025 mm |
| T | 106,12 mm |
| B | 55 mm |
| M | 282 mm |
| r | 3 mm |
| F | 15,88 mm |
| da | 265 mm |
| Weight | 21 Kg |
| Size (mm) | 234.95x327.025x106.12 |
| Width (mm) | 106,12 |
| Bearing number | 244234X/244327XP |
| Bore Diameter (mm) | 234,95 |
| Outer Diameter (mm) | 327,025 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



244234X/244327XP PDF download