- Loyal
- 230BA30-2
230BA30-2 Bearing | Loyal
| 230BA30-2 interchange FBJ 230BA30-2 | |
| 230BA30-2 cross reference FBJ 230BA30-2 | |
| 230BA30-2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 230BA30-2 |
| D | 300 mm |
| d | 230 mm |
| T | 35 mm |
| Size (mm) | 230x300x35 |
| Width (mm) | 35 |
| Bearing number | 230BA30-2 |
| Bore Diameter (mm) | 230 |
| Outer Diameter (mm) | 300 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



230BA30-2 PDF download