- Loyal
- LM263149D/LM263110+LM263110EA
LM263149D/LM263110+LM263110EA Bearing | Loyal
| LM263149D/LM263110+LM263110EA interchange Timken LM263149D/LM263110+LM263110EA | |
| LM263149D/LM263110+LM263110EA cross reference Timken LM263149D/LM263110+LM263110EA | |
| LM263149D/LM263110+LM263110EA Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LM263149D/LM263110+LM263110EA |
| D | 457,2 mm |
| d | 355,6 mm |
| T | 120,65 mm |
| B | 120,65 mm |
| R | 1,5 mm |
| r | 3,3 mm |
| Size (mm) | 355.6x457.2x120.65 |
| Width (mm) | 120,65 |
| Bearing number | LM263149D/LM263110+LM263110EA |
| Bore Diameter (mm) | 355,6 |
| Outer Diameter (mm) | 457,2 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



LM263149D/LM263110+LM263110EA PDF download