- Loyal
- LM263149D/LM263110+A
LM263149D/LM263110+A Bearing | Loyal
| LM263149D/LM263110+A interchange NTN LM263149D/LM263110+A | |
| LM263149D/LM263110+A cross reference NTN LM263149D/LM263110+A | |
| LM263149D/LM263110+A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LM263149D/LM263110+A |
| D | 457,2 mm |
| d | 355,6 mm |
| T | 120,65 mm |
| Size (mm) | 355.6x457.2x120.65 |
| Width (mm) | 120,65 |
| Bearing number | LM263149D/LM263110+A |
| Bore Diameter (mm) | 355,6 |
| Outer Diameter (mm) | 457,2 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



LM263149D/LM263110+A PDF download