- Loyal
- 244230/244327XG
244230/244327XG Bearing | Loyal
| 244230/244327XG interchange Gamet 244230/244327XG | |
| 244230/244327XG cross reference Gamet 244230/244327XG | |
| 244230/244327XG Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 244230/244327XG |
| D | 327,025 mm |
| d | 230 mm |
| T | 122 mm |
| C | 90,24 mm |
| r | 3 mm |
| F | 15,88 mm |
| L | 12 mm |
| R | 6 mm |
| db | 319 mm |
| da | 265 mm |
| Weight | 23 Kg |
| Size (mm) | 230x327.025x122 |
| Width (mm) | 122 |
| Bearing number | 244230/244327XG |
| Bore Diameter (mm) | 230 |
| Outer Diameter (mm) | 327,025 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



244230/244327XG PDF download