- Loyal
- 240/670 K30W33
240/670 K30W33 Bearing | Loyal
| 240/670 K30W33 interchange ISO 240/670 K30W33 | |
| 240/670 K30W33 cross reference ISO 240/670 K30W33 | |
| 240/670 K30W33 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 240/670 K30W33 |
| D | 980 mm |
| d | 670 mm |
| B | 308 mm |
| C | 308 mm |
| Size (mm) | 670x980x308 |
| Width (mm) | 308 |
| Bearing number | 240/670 K30W33 |
| Bore Diameter (mm) | 670 |
| Outer Diameter (mm) | 980 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



240/670 K30W33 PDF download