- Loyal
- RNAF152313
RNAF152313 Bearing | Loyal
| RNAF152313 interchange JNS RNAF152313 | |
| RNAF152313 cross reference JNS RNAF152313 | |
| RNAF152313 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNAF152313 |
| D | 23 mm |
| d | 15 mm |
| C | 13 mm |
| db | 18,6 mm |
| Db | 15,6 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Weight | 0,02 Kg |
| Da max. | 21 mm |
| Size (mm) | 15x23x13 |
| Width (mm) | 13 |
| Bearing number | RNAF152313 |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 23 |
| Basic dynamic load rating (C) | 8,2 kN |
| Basic static load rating (C0) | 10,2 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



RNAF152313 PDF download