- Loyal
- UC321
UC321 Bearing | Loyal
| UC321 interchange NTN-SNR UC321 | |
| UC321 cross reference NTN-SNR UC321 | |
| UC321 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | UC321 |
| D | 225,000 mm |
| d | 105,000 mm |
| B | 112 mm |
| C | 57 mm |
| Size (mm) | 105x225x112 |
| Width (mm) | 112 |
| Bearing number | UC321 |
| Bore Diameter (mm) | 105,000 |
| Outer Diameter (mm) | 225,000 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



UC321 PDF download