  • 100BER19X
100BER19X Bearing | Loyal
100BER19X interchange NSK 100BER19X
100BER19X cross reference NSK 100BER19X
100BER19X Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: 100BER19X
b 0,7 mm
d 100 mm
D 140 mm
B 20 mm
C 20 mm
a 38 mm
A 113,5 mm
Weight 0,673 Kg
r min. 1,1 mm
da min. 107 mm
ra max. 1 mm
Da max. 133 mm
r1 min. 0,6 mm