  • 100BER10S
100BER10S Bearing | Loyal
100BER10S interchange NSK 100BER10S
100BER10S cross reference NSK 100BER10S
100BER10S Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: 100BER10S
b 1,7 mm
d 100 mm
D 150 mm
B 24 mm
C 24 mm
a 41,2 mm
A 118,5 mm
Weight 1,245 Kg
r min. 1,5 mm
da min. 109 mm
ra max. 1,5 mm
Da max. 141 mm
r1 min. 1 mm