- Loyal
- 187185/187258P
187185/187258P Bearing | Loyal
| 187185/187258P interchange Gamet 187185/187258P | |
| 187185/187258P cross reference Gamet 187185/187258P | |
| 187185/187258P Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 187185/187258P |
| C | 90 mm |
| L | 10 mm |
| S | 50 mm |
| R | 3 mm |
| d | 185 mm |
| D | 258 mm |
| T | 100 mm |
| B | 50 mm |
| M | 215 mm |
| r | 1,5 mm |
| F | 10 mm |
| da | 210 mm |
| Weight | 12 Kg |
| Size (mm) | 185x258x100 |
| Width (mm) | 100 |
| Bearing number | 187185/187258P |
| Bore Diameter (mm) | 185 |
| Outer Diameter (mm) | 258 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



187185/187258P PDF download