- Loyal
- UCTH202-150
UCTH202-150 Bearing | Loyal
| UCTH202-150 interchange FYH UCTH202-150 | |
| UCTH202-150 cross reference FYH UCTH202-150 | |
| UCTH202-150 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | UCTH202-150 |
| L | 318 mm |
| B | 31 mm |
| T | 153 mm |
| S | 12,7 mm |
| N | 12 mm |
| J | 117 mm |
| H | 200 mm |
| A | 50 mm |
| d | 15 mm |
| A1 | 6 mm |
| J2 | 65 mm |
| T1 | 88 mm |
| L1 | 376 mm |
| A0 | 46,3 mm |
| A2 | 28 mm |
| J1 | 154 mm |
| Weight | 6,7 Kg |
| Bolt (G) | M10 |
| Width (mm) | 88 |
| Bearing number | UCTH202-150 |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Basic dynamic load rating (C) | 12,8 kN |
| Basic static load rating (C0) | 6,65 kN |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



UCTH202-150 PDF download