- Loyal
- ZR1.50.2810.400-1SPPN
ZR1.50.2810.400-1SPPN Bearing | Loyal
| ZR1.50.2810.400-1SPPN interchange ISB ZR1.50.2810.400-1SPPN | |
| ZR1.50.2810.400-1SPPN cross reference ISB ZR1.50.2810.400-1SPPN | |
| ZR1.50.2810.400-1SPPN Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | ZR1.50.2810.400-1SPPN |
| D | 3020 mm |
| d | 2495 mm |
| H | 158 mm |
| Z | 126 mm |
| m | 20 mm |
| Ht | 158 mm |
| Ne | 72 mm |
| Hi | 148 mm |
| He | 140 mm |
| hi | 36 mm |
| he | 36 mm |
| Ni | 72 mm |
| Fi | 2670 mm |
| Dp | 2532 mm |
| Fe | 2950 mm |
| De | 3020 mm |
| Di | 2495 mm |
| Dce | 3018 mm |
| Size (mm) | 2495x3020x158 |
| Width (mm) | 158 |
| Bearing number | ZR1.50.2810.400-1SPPN |
| Bore Diameter (mm) | 2495 |
| Outer Diameter (mm) | 3020 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



ZR1.50.2810.400-1SPPN PDF download