- Loyal
- RNAO65X85X30
RNAO65X85X30 Bearing | Loyal
| RNAO65X85X30 interchange Timken RNAO65X85X30 | |
| RNAO65X85X30 cross reference Timken RNAO65X85X30 | |
| RNAO65X85X30 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNAO65X85X30 |
| C | 30 mm |
| D | 85 mm |
| r | 1 mm |
| Fw | 65 mm |
| Ew | 73 mm |
| Weight | 0,468 Kg |
| Size (mm) | 65x73x30 |
| Width (mm) | 30 |
| Bearing number | RNAO65X85X30 |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 73 |
| (Grease) Lubrication Speed | 4200 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 60,1 kN |
| Basic static load rating (C0) | 129 kN |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



RNAO65X85X30 PDF download