- Loyal
- 184120/184199P
184120/184199P Bearing | Loyal
| 184120/184199P interchange Gamet 184120/184199P | |
| 184120/184199P cross reference Gamet 184120/184199P | |
| 184120/184199P Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 184120/184199P |
| C | 82,6 mm |
| L | 10 mm |
| S | 45,3 mm |
| R | 3,5 mm |
| d | 120 mm |
| D | 199 mm |
| T | 95,3 mm |
| B | 5 mm |
| M | 153,5 mm |
| r | 1 mm |
| F | 12,7 mm |
| da | 142 mm |
| Weight | 7,45 Kg |
| Size (mm) | 120x199x95.3 |
| Width (mm) | 95,3 |
| Bearing number | 184120/184199P |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 199 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



184120/184199P PDF download