- Loyal
- 184120/184199H
184120/184199H Bearing | Loyal
| 184120/184199H interchange Gamet 184120/184199H | |
| 184120/184199H cross reference Gamet 184120/184199H | |
| 184120/184199H Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 184120/184199H |
| E | 33,36 mm |
| H | 7,94 mm |
| R | 3,5 mm |
| L | 10 mm |
| d | 120 mm |
| D | 199 mm |
| T | 108 mm |
| C | 82,6 mm |
| J | 207 mm |
| F | 12,7 mm |
| G | 20,64 mm |
| da | 142 mm |
| Weight | 8,8 Kg |
| Size (mm) | 120x199x108 |
| Width (mm) | 108 |
| Bearing number | 184120/184199H |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 199 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



184120/184199H PDF download