- Loyal
- 184120/184190P
184120/184190P Bearing | Loyal
| 184120/184190P interchange Gamet 184120/184190P | |
| 184120/184190P cross reference Gamet 184120/184190P | |
| 184120/184190P Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 184120/184190P |
| C | 82,6 mm |
| L | 10 mm |
| S | 45,3 mm |
| R | 3,5 mm |
| d | 120 mm |
| D | 190 mm |
| T | 95,3 mm |
| B | 50 mm |
| M | 153,5 mm |
| r | 1 mm |
| F | 12,7 mm |
| da | 142 mm |
| Weight | 7,45 Kg |
| Size (mm) | 120x190x95.3 |
| Width (mm) | 95,3 |
| Bearing number | 184120/184190P |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 190 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



184120/184190P PDF download