- Loyal
- 184120/ 184190
184120/ 184190 Bearing | Loyal
| 184120/ 184190 interchange Gamet 184120/ 184190 | |
| 184120/ 184190 cross reference Gamet 184120/ 184190 | |
| 184120/ 184190 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 184120/ 184190 |
| D | 190 mm |
| d | 120 mm |
| T | 47,62 mm |
| B | 50 mm |
| C | 34,92 mm |
| r | 3 mm |
| F | 12,7 mm |
| R | 3,5 mm |
| Da | 178 mm |
| da | 142 mm |
| Weight | 4,05 Kg |
| Size (mm) | 120x190x47.62 |
| Width (mm) | 47,62 |
| Bearing number | 184120/ 184190 |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 190 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



184120/ 184190 PDF download