- Loyal
- 183152X/183222XP
183152X/183222XP Bearing | Loyal
| 183152X/183222XP interchange Gamet 183152X/183222XP | |
| 183152X/183222XP cross reference Gamet 183152X/183222XP | |
| 183152X/183222XP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 183152X/183222XP |
| C | 81,2 mm |
| L | 12 mm |
| S | 44,1 mm |
| R | 3,5 mm |
| d | 152,4 mm |
| D | 222,25 mm |
| T | 93,1 mm |
| B | 49 mm |
| M | 184 mm |
| r | 1 mm |
| F | 11,9 mm |
| da | 174 mm |
| Weight | 9,08 Kg |
| Size (mm) | 152.4x222.25x93.1 |
| Width (mm) | 93,1 |
| Bearing number | 183152X/183222XP |
| Bore Diameter (mm) | 152,4 |
| Outer Diameter (mm) | 222,25 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



183152X/183222XP PDF download