- Loyal
- 181118/181190P
181118/181190P Bearing | Loyal
| 181118/181190P interchange Gamet 181118/181190P | |
| 181118/181190P cross reference Gamet 181118/181190P | |
| 181118/181190P Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 181118/181190P |
| C | 82,6 mm |
| L | 10 mm |
| S | 45,3 mm |
| R | 3,5 mm |
| d | 118 mm |
| D | 190 mm |
| T | 95,3 mm |
| B | 50 mm |
| M | 146 mm |
| r | 1 mm |
| F | 12,7 mm |
| da | 136 mm |
| Weight | 8,13 Kg |
| Size (mm) | 118x190x95.3 |
| Width (mm) | 95,3 |
| Bearing number | 181118/181190P |
| Bore Diameter (mm) | 118 |
| Outer Diameter (mm) | 190 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



181118/181190P PDF download