- Loyal
- 51215
51215 Bearing | Loyal
| 51215 interchange NTN-SNR 51215 | |
| 51215 cross reference NTN-SNR 51215 | |
| 51215 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 51215 |
| D | 110,000 mm |
| d | 75,000 mm |
| H | 27,000 mm |
| Size (mm) | 75x110x27 |
| Width (mm) | 27,000 |
| Bearing number | 51215 |
| Bore Diameter (mm) | 75,000 |
| Outer Diameter (mm) | 110,000 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



51215 PDF download