- Loyal
- 51213
51213 Bearing | Loyal
| 51213 interchange NTN-SNR 51213 | |
| 51213 cross reference NTN-SNR 51213 | |
| 51213 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 51213 |
| D | 100,000 mm |
| d | 65,000 mm |
| H | 27,000 mm |
| Size (mm) | 65x100x27 |
| Width (mm) | 27,000 |
| Bearing number | 51213 |
| Bore Diameter (mm) | 65,000 |
| Outer Diameter (mm) | 100,000 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



51213 PDF download