- Loyal
- 180105/180180C
180105/180180C Bearing | Loyal
| 180105/180180C interchange Gamet 180105/180180C | |
| 180105/180180C cross reference Gamet 180105/180180C | |
| 180105/180180C Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 180105/180180C |
| C | 39,63 mm |
| F | 8 mm |
| R | 2,5 mm |
| J | 187 mm |
| d | 105 mm |
| D | 180 mm |
| T | 47,63 mm |
| B | 46 mm |
| G | 15 mm |
| r | 3 mm |
| da | 125 mm |
| C1 | 7 mm |
| Weight | 5,02 Kg |
| Size (mm) | 105x180x47.63 |
| Width (mm) | 47,63 |
| Bearing number | 180105/180180C |
| Bore Diameter (mm) | 105 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



180105/180180C PDF download