- Loyal
- XLRJ1.1/2
XLRJ1.1/2 Bearing | Loyal
| XLRJ1.1/2 interchange RHP XLRJ1.1/2 | |
| XLRJ1.1/2 cross reference RHP XLRJ1.1/2 | |
| XLRJ1.1/2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | XLRJ1.1/2 |
| D | 68,2625 mm |
| d | 38,1 mm |
| B | 14,2875 mm |
| C | 14,2875 mm |
| Weight | 0,219 Kg |
| Size (mm) | 38.1x68.2625x14.2875 |
| Width (mm) | 14,2875 |
| Bearing number | XLRJ1.1/2 |
| Bore Diameter (mm) | 38,1 |
| Outer Diameter (mm) | 68,2625 |
| (Grease) Lubrication Speed | 6200 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 23,3 kN |
| Basic static load rating (C0) | 24,3 kN |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



XLRJ1.1/2 PDF download