- Loyal
- M274149/M274110
M274149/M274110 Bearing | Loyal
| M274149/M274110 interchange KOYO M274149/M274110 | |
| M274149/M274110 cross reference KOYO M274149/M274110 | |
| M274149/M274110 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | M274149/M274110 |
| C | 106,363 mm |
| d | 501,65 mm |
| D | 711,2 mm |
| T | 136,525 mm |
| B | 136,525 mm |
| a | 126,8 mm |
| Db | 675 mm |
| Da min | 655 mm |
| Weight | 164 Kg |
| r min. | 6,4 mm |
| db max. | 550 mm |
| Da max. | 685 mm |
| r1 min. | 6,4 mm |
| da min. | 525 mm |
| rb max. | 6,4 mm |
| ra max. | 6,4 mm |
| Size (mm) | 501.65x711.2x136.525 |
| Width (mm) | 136,525 |
| Bearing number | M274149/M274110 |
| Bore Diameter (mm) | 501,65 |
| Outer Diameter (mm) | 711,2 |
| Calculation factor (e) | 0,33 |
| Calculation factor (Y0) | 0,99 |
| Basic dynamic load rating (C) | 2800 kN |
| Basic static load rating (C0) | 6410 kN |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



M274149/M274110 PDF download