- Loyal
- UCTU313+WU700
UCTU313+WU700 Bearing | Loyal
| UCTU313+WU700 interchange NACHI UCTU313+WU700 | |
| UCTU313+WU700 cross reference NACHI UCTU313+WU700 | |
| UCTU313+WU700 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | UCTU313+WU700 |
| B | 75 mm |
| d | 65 mm |
| H | 145 mm |
| J | 1080 mm |
| L | 1140 mm |
| S | 30 mm |
| L2 | 190 mm |
| L3 | 700 mm |
| H2 | 285 mm |
| Bolt (G) | M18 |
| Width (mm) | 75 |
| Bearing number | UCTU313+WU700 |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



UCTU313+WU700 PDF download