- Loyal
- M274149D/M274110/M274110DG2
M274149D/M274110/M274110DG2 Bearing | Loyal
| M274149D/M274110/M274110DG2 interchange NTN M274149D/M274110/M274110DG2 | |
| M274149D/M274110/M274110DG2 cross reference NTN M274149D/M274110/M274110DG2 | |
| M274149D/M274110/M274110DG2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | M274149D/M274110/M274110DG2 |
| D | 711,2 mm |
| d | 501,65 mm |
| T | 520,7 mm |
| Size (mm) | 501.65x711.2x520.7 |
| Width (mm) | 520,7 |
| Bearing number | M274149D/M274110/M274110DG2 |
| Bore Diameter (mm) | 501,65 |
| Outer Diameter (mm) | 711,2 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



M274149D/M274110/M274110DG2 PDF download