- Loyal
- M274149/M274110G2
M274149/M274110G2 Bearing | Loyal
| M274149/M274110G2 interchange NTN M274149/M274110G2 | |
| M274149/M274110G2 cross reference NTN M274149/M274110G2 | |
| M274149/M274110G2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | M274149/M274110G2 |
| D | 711,2 mm |
| d | 501,65 mm |
| T | 136,525 mm |
| B | 136,525 mm |
| C | 106,362 mm |
| Size (mm) | 501.65x711.2x136.525 |
| Width (mm) | 136,525 |
| Bearing number | M274149/M274110G2 |
| Bore Diameter (mm) | 501,65 |
| Outer Diameter (mm) | 711,2 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



M274149/M274110G2 PDF download