- Loyal
- NANF212-36
NANF212-36 Bearing | Loyal
| NANF212-36 interchange FYH NANF212-36 | |
| NANF212-36 cross reference FYH NANF212-36 | |
| NANF212-36 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NANF212-36 |
| d | 57,15 mm |
| A | 55 mm |
| J | 143 mm |
| L | 175 mm |
| N | 17 mm |
| S | 31 mm |
| A0 | 82,8 mm |
| A1 | 21 mm |
| B1 | 77,8 mm |
| A2 | 36 mm |
| Weight | 4,9 Kg |
| Bolt (G) | 19,05 |
| Bearing number | NANF212-36 |
| Bore Diameter (mm) | 57,15 |
| Basic dynamic load rating (C) | 52,4 kN |
| Basic static load rating (C0) | 36,2 kN |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



NANF212-36 PDF download