- Loyal
- 51206
51206 Bearing | Loyal
| 51206 interchange Loyal 51206 | |
| 51206 cross reference Loyal 51206 | |
| 51206 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 51206 |
| D | 52 mm |
| d | 30 mm |
| H | 16 mm |
| Size (mm) | 30x52x16 |
| Width (mm) | 16 |
| Bearing number | 51206 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



51206 PDF download