- Loyal
- 21315VK
21315VK Bearing | Loyal
| 21315VK interchange SNR 21315VK | |
| 21315VK cross reference SNR 21315VK | |
| 21315VK Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 21315VK |
| D | 160,000 mm |
| d | 75,000 mm |
| H | 37,000 mm |
| Size (mm) | 75x160x37 |
| Width (mm) | 37,000 |
| Bearing number | 21315VK |
| Bore Diameter (mm) | 75,000 |
| Outer Diameter (mm) | 160,000 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



21315VK PDF download