- Loyal
- 21315V
21315V Bearing | Loyal
| 21315V interchange SNR 21315V | |
| 21315V cross reference SNR 21315V | |
| 21315V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 21315V |
| D | 160,000 mm |
| d | 75,000 mm |
| H | 37,000 mm |
| Size (mm) | 75x160x37 |
| Width (mm) | 37,000 |
| Bearing number | 21315V |
| Bore Diameter (mm) | 75,000 |
| Outer Diameter (mm) | 160,000 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



21315V PDF download