- Loyal
- 21314VK
21314VK Bearing | Loyal
| 21314VK interchange SNR 21314VK | |
| 21314VK cross reference SNR 21314VK | |
| 21314VK Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 21314VK |
| D | 150,000 mm |
| d | 70,000 mm |
| H | 35,000 mm |
| Size (mm) | 70x150x35 |
| Width (mm) | 35,000 |
| Bearing number | 21314VK |
| Bore Diameter (mm) | 70,000 |
| Outer Diameter (mm) | 150,000 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



21314VK PDF download