- Loyal
- 3312-ZZ
3312-ZZ Bearing | Loyal
| 3312-ZZ interchange ISB 3312-ZZ | |
| 3312-ZZ cross reference ISB 3312-ZZ | |
| 3312-ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 3312-ZZ |
| D | 130 mm |
| d | 60 mm |
| B | 54 mm |
| C | 54 mm |
| a | 78 mm |
| Weight | 3,25 Kg |
| Size (mm) | 60x130x54 |
| Width (mm) | 54 |
| Bearing number | 3312-ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
| Basic dynamic load rating (C) | 124,46 kN |
| Basic static load rating (C0) | 93,1 kN |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



3312-ZZ PDF download