- Loyal
- 3312-B-2Z-TV
3312-B-2Z-TV Bearing | Loyal
| 3312-B-2Z-TV interchange NKE 3312-B-2Z-TV | |
| 3312-B-2Z-TV cross reference NKE 3312-B-2Z-TV | |
| 3312-B-2Z-TV Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 3312-B-2Z-TV |
| C | 54 mm |
| a | 67 mm |
| d | 60 mm |
| D | 130 mm |
| B | 54 mm |
| Weight | 3,3 Kg |
| r2 min. | 2,1 mm |
| r1 min. | 2,1 mm |
| Size (mm) | 60x130x54 |
| Width (mm) | 54 |
| Bearing number | 3312-B-2Z-TV |
| Limiting speed | 5000 r/min |
| Angle (α) | 32 ° |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
| Basic dynamic load rating (C) | 119,8 kN |
| Basic static load rating (C0) | 94,1 kN |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



3312-B-2Z-TV PDF download