- Loyal
- 21314V
21314V Bearing | Loyal
| 21314V interchange SNR 21314V | |
| 21314V cross reference SNR 21314V | |
| 21314V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 21314V |
| D | 150,000 mm |
| d | 70,000 mm |
| H | 35,000 mm |
| Size (mm) | 70x150x35 |
| Width (mm) | 35,000 |
| Bearing number | 21314V |
| Bore Diameter (mm) | 70,000 |
| Outer Diameter (mm) | 150,000 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



21314V PDF download