- Loyal
- 3312
3312 Bearing | Loyal
| 3312 interchange ISO 3312 | |
| 3312 cross reference ISO 3312 | |
| 3312 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 3312 |
| D | 130 mm |
| d | 60 mm |
| C | 54 mm |
| a | 62,9 mm |
| B1 | 54 mm |
| Size (mm) | 60x130x54 |
| Width (mm) | 54 |
| Bearing number | 3312 |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



3312 PDF download